بخار ایران سوریه پوتین اعتراف بمباران

بخار: ایران سوریه پوتین اعتراف بمباران بنیامین نتانیاهو رژیم صهیونیستی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گام مهم اجرای گفت‌وگوی ملی از بین بردن محدودیت‌های سیاسی است / جواد امام

جواد امام مدیرعامل بنیاد باران گفت: قطعاً یکی از گام‌های مهم اجرایی شدن گفت‌وگوی ملی از بین بردن محدودیت‌های سیاسی است.

گام مهم اجرای گفت‌وگوی ملی از بین بردن محدودیت‌های سیاسی است / جواد امام

جواد امام: گام مهم اجرای گفت وگوی ملی از بین بردن محدودیت های سیاسی است

عبارات مهم : باران

جواد امام مدیرعامل بنیاد باران گفت: قطعاً یکی از گام های مهم اجرایی شدن گفت وگوی ملی از بین بردن محدودیت های سیاسی است.

جواد امام مدیرعامل بنیاد باران در گفت وگو با اعتمادآنلاین راجع به ضرورت برگزاری گفت وگوی ملی که اخیرا معاون اول مدیر جمهوری هم به آن اشاره کرده، اظهار کرد: ما امروز نمی خواهیم که گروه ها و صداهایی جدی را که در جامعه وجود دارد به رسمیت بشناسیم. این گفت وگوی ملی به نوعی به رسمیت شناختن تمام صداها و گروه هایی است که در جامعه بعضاً شنیده نمی شوند.

گام مهم اجرای گفت‌وگوی ملی از بین بردن محدودیت‌های سیاسی است / جواد امام

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: اگر ما به گفت وگو بنشینیم قطعاً بخشی از صداها که چه به وسیله حاکمیت و چه به وسیله گروه های دیگر شنیده نمی شود، به یکدیگر انتقال یافته شده است و به یک گفتمان یکسان تبدیل می شود.

جواد امام اضافه کرد: ما که بر سر منافع ملی دعوا نداریم، ما اصول مشترکی داریم ولی این سلیقه های متفاوت باعث شده است که ما از اصل و بنیان، منکر ظرفیت های جامعه شویم. جهت اینکه از این ظرفیت ها استفاده کنیم مورد نیاز است که همدیگر را به رسمیت بشناسیم، گفت وگو کنیم و به یک فصل مشترکی برسیم تا بتوانیم از این بن بست های جامعه خارج شویم.

جواد امام مدیرعامل بنیاد باران گفت: قطعاً یکی از گام‌های مهم اجرایی شدن گفت‌وگوی ملی از بین بردن محدودیت‌های سیاسی است.

مدیرعامل بنیاد باران تصریح کرد: این عدم استفاده از ظرفیت ها به نظرم به خاطر نگاه های فردی و محدودکننده حاکمیتی هست. از جمله اینکه نگاه امنیتی باعث شده است بعضی دوستانی از حقوق اولیه خود محروم شوند. به نظرم باید نسبت به این نگاه ها تجدیدنظر جدی شود و این فضا را باز کنند که آن وحدت فراهم بشود و همه شهروندان جامعه بیایند و گفت وگو کنند. فکر می کنم این ظرفیت با اراده حاکمیت رقم می خورد. اراده حاکمیت می تواند این شرایط را فراهم کند.

جواد امام گفت: قطعاً یکی از گام های مهم اجرایی شدن این گفت وگو از بین بردن محدودیت های سیاسی هست. محدودیت های صنفی و سیاسی باعث شده است است که گروه های مرجع به حاشیه رانده شوند و به همین خاطر هنگامی که کار به بن بست کشیده می شود از دست گروه های مرجع خارج می شود و مشکلاتی را هم جهت دولتمردان و هم جهت حاکمیت فراهم می کند. با اتفاقاتی که شاهدش هستیم، اگر این روند ادامه پیدا کند ما نمی توانیم به دستاورد مورد نظرمان که یک منطقی هم داشته باشد، دست پیدا کنیم.

مدیرعامل بنیاد باران افزود: یکی از اشتباهات جامه ما این است که بعد از سال 88 گروه های مرجع از بین بردن شدند و محدودیت سیاسی و نگاه امنیتی ایجاد شد و در جامعه ما نخبگان به حاشیه رفتند و با طبقه متوسطی که می توانست حلقه واسطه بین جامعه و حاکمیت باشد برخورد شد.

گام مهم اجرای گفت‌وگوی ملی از بین بردن محدودیت‌های سیاسی است / جواد امام

وی تأکید کرد: در اعتراضات اخیر هرچند افرادی که به هر جهت از حداقل هایی برخوردار هستند این نوع حرکت ها را محکوم می کنند ولی درعین حال نمی شود که این اعتراضات را هم نادیده گرفت.

واژه های کلیدی: باران | سیاسی | محدودیت | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs