بخار ایران سوریه پوتین اعتراف بمباران

بخار: ایران سوریه پوتین اعتراف بمباران بنیامین نتانیاهو رژیم صهیونیستی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی فروش سکه با قیمت پایین ، یعنی پرداخت یارانه به پولدارها

اینکه آیا واقعاً تصمیم بانک مرکزی تحت تاثیر حباب قیمتی و با نشانه تاثیرگذاری بر قیمت‌ها بوده یا نه، عنوان دیگری است که قطعاً مواردی مانند ضرورت ایجاد تعادل در ذ

فروش سکه با قیمت پایین ، یعنی پرداخت یارانه به پولدارها

فروش سکه با قیمت پایین ، یعنی پرداخت یارانه به پولدارها

عبارات مهم : بازار

اینکه آیا واقعاً تصمیم بانک مرکزی تحت تاثیر حباب قیمتی و با نشانه تاثیرگذاری بر قیمت ها بوده یا نه، عنوان دیگری است که قطعاً مواردی مانند ضرورت ایجاد تعادل در ذخائر طلا و ارز، جبران کسر بودجه و جمع آوری نقدینگی در تحلیل آن باید مورد توجه قرار بگیرند.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت :گذشته از این موارد، توصیه مهم میزان قیمت هایی است که بسته های سکه روز گذشته در آن عرضه شده است هست. محاسبات نشان می دهند قیمت های اولیه عرضه از سوی بانک کارگشایی بنابر اعلام قبلی پایین تر از قیمت بازار بوده هست، رقمی که با نشانه شکستن قیمت بازار، طبیعی به نظر می رسید ولی این اقدام معنای نهفته ای هم در خود دارد آیا که عرضه سکه با قیمت هایی پایین تر از قیمت بازار به معنای پرداخت یارانه به خریداران است.

فروش سکه با قیمت پایین ، یعنی پرداخت یارانه به پولدارها

در واقع بانک مرکزی بنابر هدفی که در ظاهر جهت خود تعیین کرده بود، سکه را با قیمتی پائین تر از قیمت بازار عرضه کرد و این معنایی جز پرداخت یارانه به خریداران ندارد. درست است که به گفته مسئولان، قیمت پایه براساس قیمت های جهانی تعیین شده است ولی درصورتی که قیمت بازار که نتیجه عرضه و تقاضا در داخل هست، بالاتر از قیمت جهانی هست، عرضه به قیمت جهانی به معنای اعطای یارانه به خریداران هست. به این ترتیب اتفاق عجیبی رخ داده است و دولت دوازدهم را باید از جمله دولت هایی دانست که نه تنها به قشر نیازمند جامعه بلکه به دلال ها، واسطه ها و آنهایی که توانایی خرید یکجای حداقل بیست سکه تمام بهار را دارند هم یارانه می دهد!

نکته مهم این است که آنچه در عمل اتفاق افتاد، ماجرای دیگری بود که جنبه دیگری از نگرانی ها را آشکار کرد؛ اگر نگوئیم در اغلب بسته ها حداقل در بسته های متعددی، قیمت هر سکه تمام بهار آزادی با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، زیاد از قیمت سکه در بازار از آب درآمد ولی با این حال باز هم بسته های عرضه شده است خریدار داشت!

اینکه آیا واقعاً تصمیم بانک مرکزی تحت تاثیر حباب قیمتی و با نشانه تاثیرگذاری بر قیمت‌ها بوده یا نه، عنوان دیگری است که قطعاً مواردی مانند ضرورت ایجاد تعادل در ذ

این اتفاق یعنی خریداران انتظار دارند، قیمت سکه در آینده آنقدر زیاد کردن پیدا کند که خرید سکه در شرایط کنونی، سودآور باشد. دراین جو روانی، مسئله ای است که دولت قطعاً باید بیش از قیمت سکه در بازار به آن توجه داشته باشد و تلاشی بسیار زیاد از ترکاندن حباب قیمتی سکه جهت مدیریت آن انجام دهد.

واژه های کلیدی: بازار | یارانه | اتفاق عجیب | قیمت بازار | پرداخت یارانه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs